Kevadel laiendas Samsung oma tootevalikut Galaxy Note 8.0 nimelise tahvelarvutiga. Varasemast kuulusid Note’i seeriasse 5.55- ja 10.1 variandid. Nimes olev 8.0 reedabki seadme ekraanisuuruse. Tavalise Galaxy poolest erineb Note’i seeria S-Pen pliiatsi poolest, välimuselt sarnaneb kõnealune tahvel suuresti Galaxy S3 disainiga – ümarad servad ning laiad ääred ekraani ümber. Note 8.0 konkureerib Apple’i iPad miniga ning Asuse Nexus 7 tahvlitega. Asusega võrreldes on Note’il mitmeid plusse – tagumine kaamera, kahe rakenduse kõrvuti kasutamine ja S-Pen. Apple’i väikse tahvli suureks plussid on tugev alumiiniumist korpus, lai rakenduste valik ning turvaline süsteem.
Tehnilised näitajad
- Kahetuumaline 1,6GHz Cortex A9 protsessor
- 16GB sisemälu, laiendatav microSD abil
- 2GB DDRIII RAM
- 802.11 a/b/g/n Wi-Fi
- Bluetooth 4.0
- GPS ja GLONASS tugi
- 4600 mAh mahutavusega aku
- 5mpx tagumine kaamera ja 1,3mpx eesmine kaamera
- Android 4.1 tarkvara
Note igapäevakasutuses
Saades Samsungilt e-kirja, kus pakuti testimiseks uut Note’i, eeldasin kohe, et taas tuleb firma välja tootega, mis erineb mõnest olemasolevast telefonist või tahvlist väga vähe. Seepeale tekib küsimus – mitmes variatsioonis saab praktiliselt üht ja sama asja toota? Negatiivsus jätkus ka peale mõnepäevast kasutust, põhjuseks plastikust korpus ning kasutajaliides. Konkureerivate firmade tooteid kasutades olen harjunud, et seadmetel on kas alumiiniumist või jäigemast plastikust korpus, mis teevad nad tugevaks. Note’i puhul kuulsin pidevalt kuidas korpus ragises ehk puudub kindlus, et tahvel peab mõne väiksema kukkumise vastu.
Eriti mugavaks on tehtud kahe rakenduse kõrvuti kasutamineKuigi mulle ei meeldi Samsungi plastikulembus, meeldib mulle väga nende Androidi seadmetel oleva TouchWizi kasutajaliidese üks funktsioon – eriti mugavaks on tehtud kahe rakenduse kõrvuti kasutamine. Minu puhul, kes kirjutab palju, on see ülimalt mugav. Ühes paanis saan hoida lahti mõnd veebilehte ning teises kirjutada. Sellega TouchWizi plussid lõpevadki. Soovitan soojalt Play Store’ist leida endale meelepärane launcher, asendades sellega Samsungi kasutajaliidese. Mulle isiklikult on kõige meelepärasem Nova, mis on väga sarnane Nexuse ehk puhta Androidi kasutajakogemusega. Lisaks soovitan välja vahetada ka Samsungi klaviatuuri. Taas leiab vast igaüks Play Store’ist endale kõige sobivama.Sarnaselt väiksemale Note’ile saab ka 8-tollise variandiga teha mobiilikõnesid. Jah, aseta suur tahvel kõrva äärde ning imetle neid pilke, mis Sind tänaval saadavad. Kuigi tegu on tervitatava funktsiooniga, ei näe ma sel erilist kasutust. Senimaani pole tänaval kohanud veel ühtegi inimest, kes julgeks avalikult tahvelarvuti abil mobiilikõne pidada. Ei saagi täpselt aru, miks on Samsung selle funktsiooni sinna lisanud. Negatiivsuse valguses leian siiski Note’ilt veel ühe plussi – S-Pen pliiatsi. Iseenesestmõistetavalt on pliiats kasulik nt disainerile, kuid sobib vabalt ka koduperenaisele retseptide paremaks jälgimiseks. Pliiats tunneb ära kokku 1024 surveastet. Kasutuse mõttes tähendab see, et kui joonistamisel kasutada vähe jõudu, tuleb ka joon peenike ning rohke jõu puhul on joon paksem.
Kokkuvõte
Leian, et Note 8.0 suurimaks miinuseks on selle plastikust korpus, kuid plussideks S-Pen ja väga mugav funktsioon kahe rakenduse kõrvuti kasutamiseks. Lisaks on tegu ka üsnagi soodsa tahvliga. Siiski ei jätnud tahvel mulle piisavalt head muljet, et oleksin nõus selle endale soetama. Suuresti on asi selles, et ma ei saa aru säärase toote vajalikusest. Kas tõesti on mul vaja 4-tollise nutitelefoni ja 9,7-tollise tahvli vahele veel mõnd vahepealset seadet?
Samsung Galaxy Note 8.0
Ideaalne tahvel disainerile
WiFi variant 399€ ja 3G oma 499€
- S-Pen pliiats
- Kahe rakenduse kõrvuti kasutamine
- Plastikust korpus
- Ebamugav klaviatuur
- Kole kasutajaliides
Galaxy Note 8.0 andis Kahvlile testimiseks Samsung.