Kaameravõrdlus: iPhone 5s vs Nexus 5

5s vs n5
Mõned nädalad tagasi tutvustas Google Nexus seeria uut lipulaeva Nexus 5, mille tootja on taaskord LG. Google'iga koostöös arendatud telefon tähendab seda, et tark- ning riistvara ühtivad teineteisega perfektselt. Selle tõestuseks on mitmed Nexus 5 arvustused, mis on välismeedias avaldatud.
Kuigi telefoni on üldiselt kiidetud, heidetakse talle ette 8-megapikslist kaamerat, mis väidetavalt ei ole võrreldav teiste tootjate lipulaevadega.

Kuigi Google on tunnistanud, et Nexusel on hetkel mõned nn titevead, lubab firma need tarkvaraliselt parandada. Reedel postitasime Kahvli Facebooki lehele iPhone 5s vs Nexus 5 kaamera võrdluspildi, mille esimeste kommentaaride puhul selgus, et Nexus tegi vähemalt Facebooki kvaliteedis Apple'i lipulaevale silmad ette. Et tuua kahe kaamera erinevused paremini välja, otsustasime teha võrdväärsetes tingimustes pilte mainitud telefonidega.

Kõik pildid on tehtud tavatingimustes, ehk mingeid stuudiovalgusteid või perfektseid tingimusi nende tegemisel me ei loonud. Pildistamisel kasutasime eellaetud rakendust koos vaikimisi sätetega.

Hea lugeja, jaga teistega oma arvamust ja ütle, kumma telefoni kaamera jättis Sulle parema mulje?

 • ekrigulson

  iPhone 5S jättis kohe tunduvalt parema mulje.

 • Jako

  FB postituse juures olnud piltidel polnud suurt vahet, aga siin on iFöön selgelt parem.
  Samas… N5 on EMTis 439 ja iPhone 699. Mina oma eelistust tean 🙂

  • Ma olen selle kohta alati öelnud, et makstes 50% odavama asja eest, mis ei saa oma tööga hakkama, on 50% liiga palju makstud. Või vanasõna, et me pole nii rikkad, et odavaid asju osta.

   • Jako

    Väita, et Nexus ei saa üldse oma tööga hakkama on natuke äärmuslik. Bang-for-the-buck reiting on neil tõenäoliselt suhteliselt võrdne või pigem Nexuse kasuks.

    • Kindlasti saab hakkama. Samas “saab hakkama” pole minu jaoks isiklikult piisav. Minu enda põhimõte on – eelista võimalusel parimat või sellele lähedal olevat. Eriti, mis puudutab kaameraid, sest ma pole nõus sellega, et 10a pärast tänaseid pilte vaadates tean, et oleksin saanud oma lapsest paremaid, teravamaid, kaadreid (jah, mul on ka peegelkaamera ja kotitäis objektiive olemas, aga alati ei ole see käepärast).

     • Kusti

      Suht mõttetu sea ja käo võrdlemine – puhta androidi kasutaja põlgab juba põhimõtteliselt mingit raha äravõtmise ios’i ja ios’i tegelane ei vaheta oma asja friikide androidiks, olgu nende omadused millised tahes.
      Aga nexuse kaamera (või selle soft) on praegu kehvake jah.

     • Tavaliselt käib see asjatu vaidlus nende vahel, kes vaid üht opsüsteemi kasutanud on. Aga minu remark oli eelkõige odava saasta suunal, mitte ios vs android. Lihtsalt androidimaailmas on odavat kehvastitoimivat saasta palju – nagu maksad, nii saad. Apple seda nishi ei püüa. Vahe ios ja androidi vahel on aastatega oluliselt vähenenud, kuigi esteetika- ja UX-fännina minu jaoks isiklikult siin palju valikuid siiski veel ei ole ning nn suletud süsteem on tervikuna (kõik ekraanid cloudis jms) täna pigem eelis kui miinus. Kes kasutab näiteks widgeteid, et nagu päriselt? 🙂

     • Ummi

      Ma ei saa oma ekraanile lisada kalendri agenda vaadet. Et nagu päriselt?
      Kahjuks on see tüüpiline fännpoi jutt, päriselt. Kuidas saab millegi mittekasutamise võimalus olla kuidagi parem? Isiklikult arvan, et mobiilikaameratel eriti mõtet ei ole, aga kellelegi on see oluline. Austagem siis ka teiste vajadusi ja arvamusi.

     • Mul ei ole peaaegu kunagi ekraanil desktop vaid rakendus, mida kasutan. Miks ta peaks taustal ressursse õgima, kui ma kalendri vaatamiseks saan kalendri avada, kui seda reaalselt vajan? Korra või 2 päevas maks. Nii, nagu ka arvutis ei vahi ma kogu aeg kalendrit, lisaks on ju alerdid, meelespead.

      Mobiilikaamera jutt viitab, et kommenteerijal pole ilmselt lapsi, sest parim kaamera on see, mis on KAASAS ja käepärast iga sekund, kui vaja. Mistõttu on mobiilikaamera asendamatu.

     • Heigo Varik

      Kui palju sa arvad, et üks kalendri widget resursse õgib? Kalendri ja e-maili widgetid kasutavad resursse täpselt sama palju kui nende rakendused, samas saad ühe puutega avada näiteks homse päeva agenda või viimati saabunud e-maili. Loomulikult on widgeteid mis kasutavad intenretti ja akut rohkem, kuid nende kasutamine on ju igaühe enda asi.

     • See ongi sinu ja minu, apple ja androidi lähenemise vahe. Üks pakub lõpmatuseni võimalusi, mis inimesed ära kurnavad ning võivad neile endile kehvema kasutajakogemuse anda. Kui tehakse rahuoluuuringuid, on iosi rahuoluindeks kordades kõrgem vs androiditelefonid. Aga see pole vaidlusekoht ega jõua kuhugi, kindlasti on igaühele oma vaatenurk olemas. Ma ise olen oma elu mitmes mõttes viinud lihtsustamise teed ja apple infra kasutamine on üks neist.

     • mees

      Kahe versiooni pärast on iOS’is ka widgetid ning siis kiidad neid taevani…

      Kusjuures – mul olnud nii androidid (viimati Galaxy S3), windows phoned (HTC) kui praegu ka iPhone 5S.
      Peab ütlema, et iPhone eeliseks on see, et ta töötab. Esmapilgul laitmatult. Kuna annan aga palju koormust telefonile, siis piisava koormuse all annavad lõpuks kõik asjad järele. Suudan seda pakkuda kõigile kolmele maailmale.

      Apple konservatiivne lähenemine on hea ja lollikindel. Nukraks teeb see, et viimasel ajal on ka neid hakanud androidi ja microsoftilaadsed probleemid kimbutama. Neil on vähem probleemseid appe ja senikaua kui püsid teatud raamistikus oma soovide osas – oled mäel.
      Androidiga on muidugi näppimise ja konfimise võimalusi rohkem. Nagu ka persekeeramise võimalusi.
      Samas on nad rohkem FUN. Rohkem tasuta kraami ka ning play store on paremini organiseeritud kui applestore.

     • Vaim

      Enamus elektoonika made in china, ühed komponendid ühest kohast. Erinevad asetused ja jubinad trükiplaadil. Kui nad läbi põlevad, siis põlevad ka need kallimatel isenditel . Ei ole vahet, kas neil on küljes ASus, asRock, Inteli või gigabyte või mis iganes silt. Ettenähtud on nad töötama garatiiaeg ja siis pead uue mudeli ostma. Küll apple selle eest hoolitseb.
      Jah, peab tunnistama, et applel võibolla on mõni asi paremini õnnestunud aga tegemist on siiski ülehinnatud mänguasjaga. Need fotod fotodeks. Kui teeksid need pildid lastest mõne muu parema telefoniga ja kümne aasta pärast neid vaatad, siis vaevalt mõtled, et oleks võinud Appliga teha .Pilt on pilt. Pealegi 10 aasta pärast võid asju teisiti hinnata.
      See pea sama , et ostad poest endale Renauldi, aga samahästi võib see olla ka Dacia, Lada

     • Mel

      Keegi võiks mulle öelda, miks iOSiga ei ole võimalik normaalselt ja harjumuspäraselt maile saata? Miks ma ei saa kirjutada kirja ja siis sinna failikese siit ja sealt attachida? Ja, tean, et saab asju teha läbi Dropboxi jne aga see ei ole point. Ainult selle lihtsa asja pärast ma üritangi ennast iOSist eemal hoida. iPadiga saaks isegi tööd teha, kui see funktsioon oleks aga ilma selleta on ta lihtsalt midagi, millega on lastel hea mängida ja endal igavledes Stumbleuponis ringi kolada.

     • See on minu silmis üks iOS’s suurimaid miinuseid samuti. Ometi on tal tugi sellele, kui SAAD meili ja võid selle mõnes äpis avada, ehk fail suunatakse kenasti äpi failikausta, miks ei võiks olla ka vastupidi. Võiks tõesti olla nii, kaustasüsteem nagu oleme harjunud Mac OS’is (või windowsis, suht sama) näiteks. Aga see peab lahenema mingi hetk, sest täna on see suht ainus takistus, miks iOS ei sobi hästi laptoppi asendama.

     • jajah

      See Apple ja muu maailma vaidlus on selline nagu ta on.
      Samas: Aastal 2013 hakkas võimaldama OS X Maverics, et kõiki aknaid ja programme saab panna fullscreeni nii, et ei jääks näha taskbar ja dock. Milline innovaatilisus kas pole?
      Antud võimalus oli olemas minuarust juba Win95 ajastul.
      Apple tõi turule uues arvutit mis kasutavad Innovaatlist FusionDrive kõvaketast. See sisaldab SSD+HDD ühes kestas. Nii ulme, eks ole. Apple tegi sellised kettad.
      Aastaid enne seda oli ajakirjades palju juttu + poodides saada Hybrid drive’d.

      Kus siin innovaatlisus siis on?
      Ka antud siinkohal võin öelda (olles aktiivne mobiilikaamera kasutaja), et pildid on täiesti valesti pildistatud võrdluses.
      Katsuge hoida ühete ja sama nurka (eriti pimedamas kohas) kuna väik enurgamuutus muudab valgustolerantsi ja fookust meeletult. Kas Nexuses olid sätted opaigas? Ega ei olnud mingi vale režiim peal? Kuidagi tuhmid pildid on. Lisaks ühel pildil on Selgelt näha Apple kaameral ületeravustamist. Kindel, et need pildid töödeldud ei ole?

     • hmmmm

      MIT on öelnud, et innovatsioon = leiutis + commercialisation. Palju asju on ennem keldrites välja mõeldud aga pole kuhugi jõudnud. Kui sul on leiutis või funktsioon mida müüa ei suuda ja inimeste kätte anda siis ei ole tegu innovatsiooniga vaid leiutisega. Innovatsiooniks saab ta siis kui mingi kriitiline mass seda ka rakendama hakkab ja selles on Apple meister 🙂

 • Kati Kangur

  Pagan, IPhone 5S on tõesti parem!

 • Vaim

  Kui neid foto erinevusi vaadata, siis tundub, et iphone pildid on paremini õnnestunud. Aga, ei ületähtsustaks ega pea seda iphoni kellegi, ega millegi jumalaks. Kas see näritud õuna logoga telefon ikka on parem, kui muud konkurendid. Et selliseid teste teha, peab ka testija olema eelarvamuste vaba (ahv või masin), ta ei tohiks pooldada üht kindlat kaubamärki teisele. See on sama , mis iga mees, kes kiidab oma “litsi” vms. Kui võtta see iphone ja võrrelda teiste analoogsete masinatega, siis leidub ikka odavamaid ja kiiremaid masinaid kui see iphone. Pean seda masinat liiga ülehinnatuks.

 • Tõnu Rebane

  Iphone pildid on paremad, tundub et nexus 5 säritus aeg on liiga pikk, valgust saab veidi palju. Ilmselt mingi tarkvara uuendusega saab asja parandada.

 • gorbun

  Kas nad seal kahvlis teavad mida nad üldse teevad?! Kuidas saab võrrelda kaks täiesti erinevat sorti telefoni ja seega ka erinevaid telefonikaameraid. See, et iPhone 5s ja Nexus 5 on praegu populaarsed, ei tähenda, et nad on kõikides asjades sama head.

  Google üritas luua keskpärase hinnaga võimsa riistvara telefoni, kuid paraku hoidis ta kokku kaamera ja kõlarite pealt. Iphone 5s on telefon nendele, ja täpsemini kogu iphone seeria on nendele, kes tehnikaparameetritest eriti midagi ei jaga ja seepärased ehitasid nad telefoni nii, et see teeks kõike tavakasutaja arusaama järgi kõike hästi. Muidugi peegeldub selline poliitika ka hinnas.
  Ehk lühidalt öeldes: pole mõttet võrrelda kahe täiesti erineva telefoni kaameraid.

  • Kristjan Terase

   Nexus 5. Made to capture the moments that matter. https://www.youtube.com/watch?v=hQ0XTJqFLIE

   • Heigo Varik

    Ma usun, et sellest videos promotakse pigem uut galeriid, mis teeb piltidest lühivideoid ja muid trikke.

    • Kristjan Terase

     Aga kust need pildid siis tulema peaks?

     • Heigo Varik

      Kust iganes, sama funktsiooniga on ju ka Google+(Auto Awesome), sinna saab kõikidest kaameratest pilte laadida. Nagu ma ütlesin, see video tutvustab piltide töötluse tööriistu, mitte kaamerat.
      Nexus seadmed ei ole kunagi hiilanud kaamerate või stereo kõlaritega, need on puhtalt uue androidi versiooni odavalt inimesteni viimiseks. Selle kaudu tutvustab google enda uusi tooteid.
      Nexust nimetatakse tihti ju ka “Developer phone”’iks, kuna on vajalik et arendajad saaksid kiirelt ja odavalt uue versiooniga tutvuda, pildi ja kõlarikvaliteet ei ole siinkohal tähtis.

     • Kristjan Terase

      Mina jälle ei usu, et Nexus tähendab automaatselt arendajatele suunatud toodet, mida ei ole otstarbekas kasutada muuks kui koodiridade käitamiseks. Taas tulen tagasi reklaamide juurde. Võib-olla saan millestki väga valesti aru, aga selle reklaami põhjal on toote sihtgrupp üsna selge. https://www.youtube.com/watch?v=5LysTmwDan8 Ja mis puutub fotode laadimisse Google+ vahendusel, siis see on igati loogiline, kui pildimasin on su telefon. Mind täitsa huvitab, kui paljud inimesed teevad seebikaga/peegelkaameraga pilte, laevad need Google’isse ja seejärel oma Nexus 5 galeriis toredaid lühivideoid genereerivad 🙂

 • suxen

  Nexusel ikka läätselt kile maha võtsite enne kui testi hakkasite tegema?

 • tavakasutaja

  Antud isendite pilte pole mõtet võrrelda. Telefoniga pildistades pole asi üldse selles, et kui kvaliteetne pilt jääb, vähemalt minu jaoks.
  Mina kasutan pildistamisvõimalust telefonis, et jäädvustada mingi situatsioon, sündmus, hetk. Inimene, kes pildistab igapäevaselt, kannab endaga peegelkaamerat kaasas.

  Nüüd kommentaarid , android-windows-ios :
  1. Kokkupuuted windows telefonidega jäävad ilmselt liiga kaugesse aega ( võrreldes tehnoloogia arengu kiirust), aga igatahes taga ei igatse.
  2. Androidi poolt kasutasin S2 päris pikalt (ostu hetkel oli ta üks parimaid androide). Olin telefoniga suhteliselt rahul, kõik sai tehtud. Helistamine/sms toimis, pilti tegi, netis käis, meilid sain kätte jne-jne. Aga päevast päeva kuulasin “Iphone inimeste” juttu, et too ikka kõige parem. Ei uskunud kedagi ja olin oma telefoniga rahul.
  Kasutasin ka 3-4 kuud S4-a, mis oli tsipa parem kui S2, aga need lisavidinad, minule kui tavakasutajale, väärtust juurde ei andnud.
  3. Iphone 5s sattus minu kätte kuna S2 andis lihtsalt otsad ja S4 tuli omanikule tagasi anda. Muidugi on see Iphone liiga kallis, aga neelasin selle alla. Võiksin üelda, et ei kahetse.
  Iphone tõesti töötab laitmatult, see on uskumatult kiire. Kasvõi pildistamise puhul, see võtab täpselt nii kaua aega, mil sa telefoni taskust kätte saad. Justkui oleks kõik programmid ja appid tagataustal ootel. Tekib tahtmine enda laptop (1,5 aastat vana, korralik äriklassi arvuti) välja vahetada, kuna Iphone lihtsalt teeb kõike kiiremini.

  Kokkuvõtteks:
  Kui pole vahendeid, et soetada kallis Iphone, siis ostaks Androidi ja oleks ka sellega rahul. Ei tasu vinguda ! Pilti teevad tänapäeval kõik telefonid ja aku kestvus on probleemiks nutitelefonidel.

 • Draggy

  Ühe märkuse tahaks kohe lisada, et osad pildid nexusega on tehtud sellise nurga alt kus valgus oluliselt mängib rolli pildil ja seepärast oluliselt kehvem pilt nagu pildil nr 1, 2, 3, 7, 9 ja 15. Enamjaolt suurem valgusallikate hulk ja pimestumine, nt tänavavalgustid. Iphonel pole neid valgusteid peal kui nexuse piltidel ja nii on minu arust antud kallutatud löök nexuse pihta. Samas normaalsetel piltidel on iphone kaamera hetkel tõesti parem ja julgen väita, et isegi nexus 4 kaamerapildid on paremad kui 5 omad.

  • Draggy

   Nexusel on ka värvid normaalsemad ja tõetruud kui iphone ülepingutatud. Samas pilt iphonel teravam.

  • fasdo

   Ei maksa unustada sedagi, et 5si objektiivi fookuskaugus (35mm ekv) on 29mm kanti, nexusel aga pigem 30-34