Arvustus: HTC One (M8)

Maikuus Eestis müügile jõudev HTC One (M8) on telefon, mil jääb täiusest õige vähe puudu. Õhku jääb vaid üks küsimus: kas metallist kest, nutikas kaitsekorpus ja esmaklassiline riistvara kaaluvad üles nõrga kaamera?

Paastumaarjapäeval, mil HTC juht Chair Wang Londonis publiku ette astus, ei hoidnud ta käes üht tavalist nutitelefoni. Ta näitas Olympia konverentsikeskuses viibinud rahvamassile Taiwani ettevõtte tulevikku – telefoni, mille edust või ebaedust sõltub suurel määral HTC käekäik.

Eduka telefoni valem näib kõrvaltvaatajale lihtne. Võta kõige võimsam riistvara, kasuta suuremat ekraani, kui möödunud aasta seadmel, reklaami saadud tulemust kõikides meediakanalites ning kasum on garanteeritud. Niisugune ärimudel töötab vähemalt ühe tootja puhul ning pealtnäha leidub veel tarbijaid, kes on etteaimatavate toodetega rahul.

Olgugi, et HTC võinuks sama retsepti kasutada, otsustas ettevõte mullu teist teed minna. Tulemuseks oli One – alumiiniumist kestaga telefon, mis polnud küll toona kõige võimsam, ent mille koostekvaliteet tõstis lati kõrgele.

Paraku ei saatnud One’i loodetud edu ning aasta jooksul turule toodud sama firma madalama otsa telefonid ei aidanud tekkinud olukorda oluliselt leevendada.

_DSC0285

_DSC0301

v1 v3

Enesekindlus ise

Selle asemel, et loobuda oma nägemusest ja minna kergema vastupanu teed, otsustas HTC mullu loodud valemit täiustada. Uus One, lisanimega M8, kõrvaldas eelkäija olulisimad vead ning tõi lagedale võimeka kompoti uusimast riistvarast ja tarkvarast.

M8 on küll pisut suurema ekraani ja mõõtmetega, kuid selle disain ei meenuta ühegi teise tootja telefoni. Harjatud alumiiniumist kest istub suurepäraselt kätte ja sellest õhkub kvaliteeti. Paraku on telefon kasvanud ka pisut pikemaks, mistõttu on selle kasutamine ühe käega äärmiselt keeruline.

Alles on jäetud ka mõneti vastuoluline kaamera, mille eraldusvõime on küll 4 megapikslit, kuid mille sensori pildielemendid on füüsiliselt suuremad, püüavad seeläbi rohkem valgust ja lubavad hämaras paremat pilti teha. Eks tulemust saab iga üks ise hinnata, kuid mina soovinuks sel korral rohkem megapiksleid näha.

Paraku on uustulnukast kadunud optiline stabilisaator, mis jällegi mõnevõrra raskendab öösel pildistamist. Samuti on 4 megapikslist ilmselgelt vähe, et saavutada sarnast detailsust, kui juba müügil olevatel konkurentidel.

Põnevaks teeb M8 aga tema tagaküljel olev lisakaamera. See salvestab infot sügavuse kohta ning pärast pildi tegemist saab kasutaja määrata soovitud fookuspunkti. Efekt luuakse saadud andmete põhjal tarkvaraliselt, mistõttu ei ole tulemus alati ideaalne. Portreepiltide puhul on efekt aga veenev ning meenutab tõepoolest profikaamerat.

Kaval korpus

Suurt rõhku on HTC sel korral asetanud erinevatele lisafunktsioonidele. Näiteks BlinkFeedi, sotsiaalmeediast ja uudistest koosnevale infolehele, pääseb ka siis, kui telefoni ekraan on välja lülitatud – piisab vaid viipest paremale.

Poolteist tööpäeva kestva aku tühjenemise korral lülitub aga M8 äärmuslikku säästurežiimi, kus 10% jäägiga suudab telefon töötada veel kuni 30 tundi. Õnneks ei pea seda omadust tihti kasutama, kuna voolu kasutab One oskuslikult ja aku kestab kaua.

Märgatavalt on parandatud ka esiküljel paiknevaid stereokõlareid ning tootekomplektist leiab kõrvaklapid, mille bassirohkus seab nii mõnedki “nööbid” häbisse.

Ent kahtlemata põnevaim aksessuuaar on hoopis auguline kaitsekorpus, läbi mille kuvatakse telefoniekraanilt ilmateadet ja infot vastamata kõnede ning sõnumite kohta. Kumjas kaitseklapp on puutetundlik ning kõnedele saab vastata ka katet eemaldamata. Paraku muudab nutikas korpus seadme “pisut” kohmakaks ning mis seal salata, see varjab ka Taiwani inseneride kaunist kätetööd.

Põnevast, kuid keskpärasest kaamerast hoolimata on HTC suutnud luua midagi teistsugust ja head. Sel on tippnäitajad, uusim tarkvara ja mugav kasutajaliides. Kui keegi nüüd küsib, kas tegemist on ühe hetke parima nutitelefoniga, siis vastus on pikalt kõhklemata jah.

Näidisfotod

HTC One (M8)

Neljatuumaline 2,3GHz Qualcomm Snapdragon 801 protsessor

Android 4.4 operatsioonisüsteem

2GB operatiivmälu

5-tolline 1080p LCD (441ppi)

4.1MP UltraPixel tagakaamera

5MP esikaamera

16 või 32GB sisemälu

microSD pesa (kuni 128GB)

802.11a/b/g/n/ac

NFC, Bluetooth 4.0

2600 mAh aku

160 grammi

_DSC0319

  • Madis

    Päris raske seade, kas uuest “mini” mudelist ka juba kuulda on?

  • gab

    Päris harjumatu on näha, et esimesel kaameral on rohkem megapiksleid kui tagumisel.