Koduautomaatika lihtsustub ja hind langeb

Uus nutikodu keskus Home Center Lite

Fibaro uus süsteemi kontroller Home Center Lite on väike kompaktne seade, millega saab intelligentse kodu juhtimise süsteemi üles panna hinnaga kriips alla 500 euro.

Fibaro uus juhtmevaba nutikodu keskus on mõõtudelt väike ning tema juhtimine on tehtud lihtsamaks, et seda saaksid käsitseda ka tehnikakauged inimesed. InDome pakutavat eelseadistusega nutikodu saab hakata kasutama kohe karbist välja võttes. Peagi lisanduv ühildumine Samsung Smart TV ja Sonose helisüsteemiga tähendab, et keskus äratab hommikul üles, lülitades sisse kohvimasina ning seejärel ka televiisori või heliseadme.

Juhtmevabalt Z-Wave protokollis suhtleva Fibaro paigaldamine ei nõua kodu ehituslikku muutmist ja selle saab paigaldada ka täielikult viimistletud ehitisse.

Mobiiltelefoni ja tahvelarvutiga saab juhtida oma kodu kõikjalt ning kasutajaliidese saab omale mugavaks seadistada.

Fibaro süsteem teavitab tule- või uputuse ohust, sissetungist või gaasilekkest. Süsteem sulgeb vee- või gaasi toiteklapi ja tuulutab vajadusel ruumid. Tuvastanud sissetungikatse, käivitab ta häire, teavitab valvekeskust ja edastab mobiilseadmetes reaalajas turvakaamerate salvestusi. Sisseehitatud elektrikulu juhtimise lahendusega saab jälgida jooksvat elektritarbimist ja selle ajalugu, sealjuures eraldi välja tuua enamiku seadmete tarbimist.

Süsteem võimaldab ka kütteseadmete kaugjuhtimist. Ise eemal viibides saab käivitada kodu kütmise ning seadistada soovitava temperatuuri.

Tänu kasutaja koostatud stsenaariumitele käivitab HC Lite ettemääratud tingimustele vastavad tegevused. Kui lahkute kodunt, lülitab süsteem välja mittevajalikud seadmed, paneb kodu valve alla ja simuleerib teie kohalviibimist, et heidutada vargaid sisse tungimast. Kasutades lokaliseerimise funktsionaalsust kalkuleerib süsteem teie kodutee, seab vajaliku toatemperatuuri ning laseb teile vee vanni.

HC Lite on intelligentne „aju“, millega saab automatiseerida ka suuremaid ehitisi ja hallata kuni 230 seadet